SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Výživové pochoutky pro slepice: Oslňte je chutnými pamlsky

Autor: Juraj Korim

22.09.2023

Výživové pochoutky pro slepice: Oslňte je chutnými pamlsky

Ano, i slepičky si zaslouží občasné pochoutky. Nejenže jim udělají radost, ale také mohou přinést celou řadu výhod pro jejich zdraví. V tomto článku Vám přinášíme několik tipů, jak můžete připravit pamlsky, které budou slepice milovat, a jak je správně začlenit do jejich stravy.

Letní ovocný salát

Během horkých letních dnů je důležité, aby slepice měly dostatek tekutin. Proto ideální variantou je nabídnutí pamlsku ve formě ovocného salátu. Můžete použít ovoce z vlastní zahrady a také přidat pampelišky, které jsou bohaté na vitamín A, draslík, železo a vápník. Pokud použijete do salátu jablka, tak se však ujistěte, že odstraníte semínka. Ty obsahují stopové množství arsenu a ve velkém množství mohou být pro slepice škodlivá. Další skvělou volbou do horkých letních dnů je meloun. Stačí, když ho pouze rozkrojíte na dvě části a slípky ho krásně celý vyzobají.

Výživné zimní pochoutky

V zimě je důležité sledovat váhu slepic a podporovat jejich snůšku vajec. Pro tyto chladné měsíce jsou vhodné pamlsky s vysokým obsahem bílkovin, sacharidů, energie a tuku. Mouční červi, dobrota, kterou v zimních měsících slepičky jistě ocení. Z hmyzu mají nejvyváženější podíl proteinů (cca 51 %) a tuků (cca 30 %). Také obsahují důležité vitamíny a minerály.


Skvělou alternativou k moučným červům jsou bráněnky (jedná se o dostupnější variantu). Obsahují velké množství proteinů (cca 36 %) a tuků (cca 37 %). Stejně jako červi dodají bráněnky slepičkám potřebné vitamíny a minerály.


Kromě výše uvedených pamlsků můžete slepicím nabídnout další zdravé pochoutky. Kukuřičný šrot, slunečnicová semínka nebo ovesné vločky jsou vynikajícími možnostmi, které přinášejí různorodost do jídelníčku slípek a zajišťují dodávku důležitých živin.

Pamlsky nejsou jen o zdraví

Pamlsky pro slepice mohou být skvělým způsobem, jak jim zpříjemnit a obohatit život. Odměňování pomocí pamlsků může taktéž posílit vzájemnou vazbu s chovatelem. Slepičky si zaslouží naši péči, dopřejte jim tedy tu a tam dobrotu, která zároveň prospěje jejich zdravotnímu stavu.

Další články

Jak vyrobit past na kunu?

26.07.2024

Jak vyrobit past na kunu?

Kuny bývají velice často nežádoucími hosty ve stodolách, staveních, ale také v autech. Jedná se o chytrá zvířata, která jsou také rychlá, což nám značně ztěžuje jejich odchyt. Pokud se Vás návštěva kuny týká a nechcete využít drastičtější metody, můžete si vyrobit vlastní past na kuny. Pojďte se s námi podívat, jak takovou efektivní past vytvořit. 


Přečíst článek
Jak se zbavit čmelíků u slepic?

24.07.2024

Jak se zbavit čmelíků u slepic?

Čmelík kuří je drobný parazit, který napadá drůbež, ale také holuby a další ptactvo. Jeho přítomnost v chovu může způsobovat značné problémy, dá se s nimi ovšem účinně bojovat. Podívejte se s námi na několik praktických rad, jak se zbavit čmelíků v kurníku a jak předcházet jejich opětovnému výskytu. 

Přečíst článek
Kolik vajec snese slepice za rok?

22.07.2024

Kolik vajec snese slepice za rok?

Vajíčka jsou nedílnou součástí našich jídelníčků. Není tak divu, že jsou slepičky jedním z nejčastěji chovaných druhů domácích zvířat. Dokážete si ovšem představit, jak takové vejce vzniká a co všechno to obnáší? Jak probíhá snůška u slepic a kolik takových vajíček nám je za rok schopna dát se dozvíte níže. Pokud Vás vývoj kuřete ve vejci neláká, lze slepice chovat i bez kohouta, nicméně kohout zaobírá velmi důležitou ochranářskou a oplozovací funkci. 

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.