AKTUÁLNÍ DODACÍ LHŮTA VELKÝCH PRODUKTŮ - LÍHNĚ, KURNÍKY, ŠKUBAČKY, VÝBĚHY, KLECE atd.: 1-2 dny
DODACÍ LHŮTA KRMIVA: 2 DNY
DODACÍ LHŮTA MALÝCH PRODUKTŮ - DOPLŇKY, MINERÁLY atd.: 5-6 dnů

Výživové pochoutky pro slepice: Oslňte je chutnými pamlsky

Autor: Juraj Korim

22.09.2023

Výživové pochoutky pro slepice: Oslňte je chutnými pamlsky

Ano, i slepičky si zaslouží občasné pochoutky. Nejenže jim udělají radost, ale také mohou přinést celou řadu výhod pro jejich zdraví. V tomto článku Vám přinášíme několik tipů, jak můžete připravit pamlsky, které budou slepice milovat, a jak je správně začlenit do jejich stravy.

Letní ovocný salát

Během horkých letních dnů je důležité, aby slepice měly dostatek tekutin. Proto ideální variantou je nabídnutí pamlsku ve formě ovocného salátu. Můžete použít ovoce z vlastní zahrady a také přidat pampelišky, které jsou bohaté na vitamín A, draslík, železo a vápník. Pokud použijete do salátu jablka, tak se však ujistěte, že odstraníte semínka. Ty obsahují stopové množství arsenu a ve velkém množství mohou být pro slepice škodlivá. Další skvělou volbou do horkých letních dnů je meloun. Stačí, když ho pouze rozkrojíte na dvě části a slípky ho krásně celý vyzobají.

Výživné zimní pochoutky

V zimě je důležité sledovat váhu slepic a podporovat jejich snůšku vajec. Pro tyto chladné měsíce jsou vhodné pamlsky s vysokým obsahem bílkovin, sacharidů, energie a tuku. Mouční červi, dobrota, kterou v zimních měsících slepičky jistě ocení. Z hmyzu mají nejvyváženější podíl proteinů (cca 51 %) a tuků (cca 30 %). Také obsahují důležité vitamíny a minerály.


Skvělou alternativou k moučným červům jsou bráněnky (jedná se o dostupnější variantu). Obsahují velké množství proteinů (cca 36 %) a tuků (cca 37 %). Stejně jako červi dodají bráněnky slepičkám potřebné vitamíny a minerály.


Kromě výše uvedených pamlsků můžete slepicím nabídnout další zdravé pochoutky. Kukuřičný šrot, slunečnicová semínka nebo ovesné vločky jsou vynikajícími možnostmi, které přinášejí různorodost do jídelníčku slípek a zajišťují dodávku důležitých živin.

Pamlsky nejsou jen o zdraví

Pamlsky pro slepice mohou být skvělým způsobem, jak jim zpříjemnit a obohatit život. Odměňování pomocí pamlsků může taktéž posílit vzájemnou vazbu s chovatelem. Slepičky si zaslouží naši péči, dopřejte jim tedy tu a tam dobrotu, která zároveň prospěje jejich zdravotnímu stavu.

Další články

Jak připravit zahradu na jaro?

23.02.2024

Jak připravit zahradu na jaro?

Zima se pomalu chýlí ke konci, stromy se opět zbarvují do zelena, rozkvétají první květiny. Jaro v zahradě dělá divy. A my se můžeme těšit, až se opět pustíme do práce na zahrádce a připravíme ji na novou sezónu. S prací neotálejte, je dobré začít již v průběhu února a března. V tomto článku si odpovíme na otázky, jak se zahrada na jaro připravuje, kdy hnojit zahradu a jaké rostliny sázet již na začátku jara.


Ještě před samotnými pracemi se seznamte s plány, které chcete na zahradě v nové sezóně rozvíjet. Zvažte, co a kde chcete letos pěstovat a jaké prostředky k tomu budete potřebovat (např. hnojiva).
Přečíst článek
Čištění a dezinfekce kurníku

22.02.2024

Čištění a dezinfekce kurníku

Stejně tak jako čistíme náš domov, musíme se postarat i o ten slepiček. Zabráníme tak rozvoji parazitů, kteří by mohli kurník napadnout a taktéž pro slepičky vytvoříme ideální prostředí. Úklid ani dezinfekci nepodceňujte, výsledky se jistě odrazí na snůšce vajec, a hlavně na zdraví slepic.

Přečíst článek
Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

20.02.2024

Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

Užitečná pomůcka nejen pro chovatele kuru domácího. Co o šrotovníku na obilí víme dál? Síla mechanismu vám dokáže nadrtit i kukuřici, po které se v kurníku ihned zapráší. Vydejte se s námi na toulku šrotovníky na kukuřici a obilí a objevte všechny jejich přednosti v novém článku.

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.