SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.

Blog

Kolik vajec snese slepice za rok?

Vajíčka jsou nedílnou součástí našich jídelníčků. Není tak divu, že jsou slepičky jedním z nejčastěji chovaných druhů domácích zvířat. Dokážete si ovšem představit, jak takové vejce vzniká a co všechno to obnáší? Jak probíhá snůška u slepic a kolik takových vajíček nám je za rok schopna dát se dozvíte níže. Pokud Vás vývoj kuřete ve vejci neláká, lze slepice chovat i bez kohouta, nicméně kohout zaobírá velmi důležitou ochranářskou a oplozovací funkci. 

22.07.2024

Co v sobě skrývá křepelčí vejce?

18.07.2024

Co v sobě skrývá křepelčí vejce?

Víte, co se skrývá pod malou skořápkou s jemnými skvrnami? Malý zázrak. Křepelčí vajíčka jsou sice na pohled menších rozměrů, za to ale obsahují vajíčka vitamíny a plno výživy. Navíc si své místo, díky jejich výborné chuti, vybojovala dokonce i ve světové gastronomii a kultuře.

Přečíst článek
Jak funguje fotopast?

15.07.2024

Jak funguje fotopast?

Nejprve si musíme vysvětlit co je to fotopast. Je to vlastně zařízení, které je navrženo k automatickému pořizování fotografií nebo krátkých videí a to i za extrémních podmínek. Své využití si obvykle nachází v přírodě. Používá se především pro sledování divoké zvěře, ale využití si může najít i na chatě nebo zahradě pro bezpečnostní účely. 

Přečíst článek
Jak na stříhání ovcí

12.07.2024

Jak na stříhání ovcí

Víte, že ze zákona je stanovena povinnost stříhat ovce alespoň jednou za rok? Stříhání ovcí má totiž zásadní význam pro péči o ovce a zpracování vlny. V tomto článku se podíváme, jak takové stříhání probíhá. 

Přečíst článek
Elektrický ohradník – jak funguje?

08.07.2024

Elektrický ohradník – jak funguje?

Elektrický ohradník je účinné zařízení, které se využívá jako bariéra, aby zvíře neuteklo. Sloužit ovšem může také k ochraně před nezvanými hosty. Víte však, jak zapojit elektrický ohradník a jaké principy stojí za jejich vysokou účinností?  

Přečíst článek
Kam umístit krmítko pro ptáky

27.06.2024

Kam umístit krmítko pro ptáky

S nástupem zimy mají ptáci často obtížnější přístup k potravě, a proto je ptačí krmítko v našich zahradách a okolí velmi důležité. Ptáčkům poskytne nezbytnou potravu a my můžeme pozorovat pestrou škálu druhů, které se krmítka rozhodly navštívit. Pokud Vás zajímá, jak ptáci přežívají zimu, přečtěte si náš článek: „Jak ptáci přežívají zimu: tajemství jejich přežití“.

Přečíst článek
Kam umístit králíkárnu

26.06.2024

Kam umístit králíkárnu

Rozhodli jste se pro chov králíků, ale nevíte, kam králíkárnu umístit, aby splňovala veškeré požadavky? Ne každé místo je totiž vhodné. Na nás jako chovatelích tedy je, abychom zajistili ušákům nejlepší možné podmínky pro život. Na co si dávat pozor a jak by taková králíkárna měla vypadat, se dočtete níže. 

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.