DĚKUJEME ZA VELKÝ ZÁJEM O AKCI BLACK FRIDAY. EXPEDICE PROBÍHÁ PODLE DATA PŘIJETÍ OBJEDNÁVEK. AKTUÁLNÍ DOBA NA ODESLÁNÍ DROBNÝCH ZÁSILEK 3-4 DNY, VELKÉ ZBOŽÍ 1-2 DNY. DOPRAVCE BALÍKOVNA HLÁSÍ ZPOŽDĚNÍ AŽ 4 PRACOVNÍ DNY.

Blog

Co nedávat slepicím? Aneb vyhněte se nejhoršímu

Pokud jste majitelem drůbeže, je důležité vědět, co nesmí jíst slepice. Stejně jako u jiných zvířat, také u slepiček existují potraviny ohrožující jejich zdraví. V tomto článku Vám přinášíme několik potravin, kterým je lepší se vyhnout, abyste zajistili zdraví a pohodu pro vaše slípky.

30.11.2023

Listí – hrabat či nehrabat?

24.11.2023

Listí – hrabat či nehrabat?

S příchodem podzimu nastává dilema, zda listí hrabat či nehrabat. Touto otázkou se každoročně nezabýváme pouze my, ale také spousta dalších zahrádkářů, jejichž názory se často rozcházejí. Pojďte se s námi podívat, jaké jsou možnosti.

Přečíst článek
Chov slepic na malém prostoru – na co si dát pozor

13.11.2023

Chov slepic na malém prostoru – na co si dát pozor

Péče o kur domácí nutně neznamená, že musíte vlastnit dům s velkou zahradou, na níž by byl vyčleněn rozsáhlý prostor pro slepice. Za určitých předpokladů jste schopni se stát vášnivými chovateli i v městské zástavbě či v menších příbytcích na vesnici. Nevhodné podmínky a nerespektování okolí ovšem mohou zapříčinit potíže nejen samotné drůbeži, ale i vám.

Přečíst článek
Jak vybrat vitamíny a minerály pro slepice

09.11.2023

Jak vybrat vitamíny a minerály pro slepice

Vitamín D, Magnesium Bisglycinát nebo Tribulus Terrestris. Pravděpodobně jste se s těmito doplňky stravy již setkali a možná je i pravidelně užíváte. Stejně jako vy, i slípky potřebují suplementaci skrze vitamíny a minerály pro ně určené. Tak jako nám lidem, i jim pomohou ke kvalitnějšímu životu. Ve článku si představíme rady a tipy, jak vybírat vitamíny a minerály pro slepice a čím se u toho řídit. 

Přečíst článek
Která hospodářská zvířata lze chovat i ve městě?

06.11.2023

Která hospodářská zvířata lze chovat i ve městě?

Pro spoustu lidí nepředstavitelná záležitost. Pod chováním hospodářských zvířat si vybavíme život na venkově mimo civilizaci a s tím spojená omezení. Co ale dělat v případě, že se nechceme vzdát výhod městského života, nicméně bychom uvítali např. domácí vajíčka bez nutnosti si pro ně dojíždět?


I ve velkém městě se dnes lze starat o hospodářská zvířata, pokud k tomu jsou vhodné podmínky a jestliže tomu alespoň částečně přizpůsobíme svůj život. Spektrum zvířat, o které jsme schopni pečovat i ve velkém městě, je poměrně široké. Počínaje králíky, slepicemi, křepelkami (křepelčí vejce jsou považována za pochoutku po celém světě a obsahují dvojnásobek vitaminů oproti slepičím), ovcemi, kozami nebo včelami.

Přečíst článek
Jak zateplit kurník?

03.11.2023

Jak zateplit kurník?

Zimu máme na krku a stejně tak, jako připravujeme náš dům na chladné počasí, je třeba také poupravit domov slepičkám. Potřebují totiž dostatečné teplo, aby byly zdravé, a tak je nutné přistoupit k zateplení kurníku. V následujícím článku Vám ukážeme, jak na to.

Přečíst článek
Jak naučit slepice chodit do kurníku

30.10.2023

Jak naučit slepice chodit do kurníku

Přivezli jste si domu nové slepičky a nevíte si rady s tím, jak je naučit chodit do kurníku? Různě se tradují mýty o tom, že je třeba nechat je tři dny zavřené v kurníku a je to vyřešeno. Není to však nutné a tento postup všeobecně nedoporučujeme. Slepice jsou totiž velmi inteligentní a vědí, co je pro ně nejlepší. Stačí jim tedy vše párkrát ukázat, dobře kurník připravit a máte vyhráno. Pojďte se s námi podívat, jak naučit slepice do kurníku. 

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.