SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Vaše slepice jsou samostatnější, než si myslíte

Autor: Juraj Korim

12.07.2023

Vaše slepice jsou samostatnější, než si myslíte

Jistě byste si rádi užili slunného počasí a vyrazili na krátkou dovolenou během prodlouženého víkendu. Pořád to odkládáte, protože nevíte, kdo by se Vám o slepice postaral? Nezoufejte! Vaše slepičky jsou samostatnější, než si myslíte. S klidem můžete vyrazit. Pojďme se však podívat na několik zásad, které je vhodné dodržovat.

Jak dlouho to slepice zvládnou bez Vás?

Při plánování dovolené počítejte s tím, že slepice samy vydrží nejdéle tři dny. Pokud byste rádi odjeli na delší dobu, tak se již raději domluvte například se sousedem, aby během Vaší nepřítomnosti doplnil krmivo a vodu.

Na co myslet před odjezdem?

Drůbež je velmi samostatná, přesto od Vás potřebuje tři základní věci, aby pár dnů zvládla bez zbytečných komplikací. V prvé řadě je důležité, aby měly slepice ve Vaší nepřítomnosti dostatek tekutin. Místo misky na vodu, kterou možná běžně používáte, raději zvolte napáječky pro drůbež. Jejich hlavní výhodou je, že se jedná o uzavřenou nádobu, ze které voda postupně odtéká, proto zůstane po celou dobu čistá. Vybrat si můžete z několika variant od 0,75 l do 30 l. Její velikost vybírejte podle toho, na jak dlouhou dobu odjíždíte a dle počtu slepic. Při letních dnech slepička v průběhu jednoho dne spotřebuje cca 250 ml vody, což není úplně málo.


Dostatečná zásoba krmiva pro drůbež je stejně tak důležitá, jako zásoba vody. Pohlídejte si, zda máte nachystané adekvátní množství potravy (1 slepice denně zkonzumuje cca 120 g). Velikost zásoby tedy přizpůsobte tomu, kolik slepic máte a na jak dlouhou dobu budete pryč. Není radno podceňovat taktéž zabezpečení. Před odjezdem nezapomeňte zkontrolovat kurník spolu s výběhem Vašich slepic. Ujistěte se, že nenajdete žádnou díru v pletivu nebo skulinu, kudy by mohla přijít nechtěná návštěva.

Vzhůru na dovolenou!

Uff. Není to tak složité, jak jste si mysleli. Máme pravdu, že ano? Pokud všechny tyto body dodržíte a zajistíte v době Vaší nepřítomnosti dostatek vody, krmiva a budou v bezpečí před nezvanými hosty, tak je po vašem návratu najdete stejně spokojené jako před Vaším odjezdem.

Další články

Kolik prostoru potřebují slepice?

11.04.2024

Kolik prostoru potřebují slepice?

Plánujete pořízení slepic, ale nevíte, zda máte dostatek prostoru? Kolik místa vlastně slípky potřebují a jak jim zařídit ideální domov? Právě výběh je jedním z klíčových faktorů, který ovlivňuje jejich zdraví a pohodu. Avšak žádné přesné číselné údaje neexistují, každá slepička je jiná a má různé potřeby. Čísla jsou pouze orientační, abyste měli jasnou představu o tom, kolik pomocnic si můžete na Vaší zahradě dovolit.

Přečíst článek
Jak se zbavit krtka a udržet si zdravou zahradu?

10.04.2024

Jak se zbavit krtka a udržet si zdravou zahradu?

Krtci mohou být pro zahradníky značným problémem. Ať už jsou to nevzhledné krtiny nebo ničení kořenů rostlin. Zkrátka dokáží si pohrát s nervy každého z nás. Občas se může zdát, že s nimi není možné bojovat. Existují však metody, jak nad tímto problémem vyzrát, aniž bychom museli sáhnout po radikálních opatřeních. V tomto článku Vám představíme několik způsobů, jak se zbavit krtka a znovu získat kontrolu nad svou zahradou.

Přečíst článek
Jaké rostliny pěstovat ve výběhu pro slepice?

04.04.2024

Jaké rostliny pěstovat ve výběhu pro slepice?

Péče o slepice je rozmanitá. Nejenže zahrnuje kvalitní krmení, ale také vhodné prostředí, ve kterém se mohou volně pohybovat a hledat potravu. Usnadněte slepičkám práci a vypěstujte ve výběhu rostlinky, které jsou prospěšné pro jejich zdraví a také pro různorodost jejich potravy. 


Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.