Vaše slepice jsou samostatnější, než si myslíte

Autor: Juraj Korim

12.07.2023

Vaše slepice jsou samostatnější, než si myslíte

Jistě byste si rádi užili slunného počasí a vyrazili na krátkou dovolenou během prodlouženého víkendu. Pořád to odkládáte, protože nevíte, kdo by se Vám o slepice postaral? Nezoufejte! Vaše slepičky jsou samostatnější, než si myslíte. S klidem můžete vyrazit. Pojďme se však podívat na několik zásad, které je vhodné dodržovat.

Jak dlouho to slepice zvládnou bez Vás?

Při plánování dovolené počítejte s tím, že slepice samy vydrží nejdéle tři dny. Pokud byste rádi odjeli na delší dobu, tak se již raději domluvte například se sousedem, aby během Vaší nepřítomnosti doplnil krmivo a vodu.

Na co myslet před odjezdem?

Drůbež je velmi samostatná, přesto od Vás potřebuje tři základní věci, aby pár dnů zvládla bez zbytečných komplikací. V prvé řadě je důležité, aby měly slepice ve Vaší nepřítomnosti dostatek tekutin. Místo misky na vodu, kterou možná běžně používáte, raději zvolte napáječky pro drůbež. Jejich hlavní výhodou je, že se jedná o uzavřenou nádobu, ze které voda postupně odtéká, proto zůstane po celou dobu čistá. Vybrat si můžete z několika variant od 0,75 l do 30 l. Její velikost vybírejte podle toho, na jak dlouhou dobu odjíždíte a dle počtu slepic. Při letních dnech slepička v průběhu jednoho dne spotřebuje cca 250 ml vody, což není úplně málo.


Dostatečná zásoba krmiva pro drůbež je stejně tak důležitá, jako zásoba vody. Pohlídejte si, zda máte nachystané adekvátní množství potravy (1 slepice denně zkonzumuje cca 120 g). Velikost zásoby tedy přizpůsobte tomu, kolik slepic máte a na jak dlouhou dobu budete pryč. Není radno podceňovat taktéž zabezpečení. Před odjezdem nezapomeňte zkontrolovat kurník spolu s výběhem Vašich slepic. Ujistěte se, že nenajdete žádnou díru v pletivu nebo skulinu, kudy by mohla přijít nechtěná návštěva.

Vzhůru na dovolenou!

Uff. Není to tak složité, jak jste si mysleli. Máme pravdu, že ano? Pokud všechny tyto body dodržíte a zajistíte v době Vaší nepřítomnosti dostatek vody, krmiva a budou v bezpečí před nezvanými hosty, tak je po vašem návratu najdete stejně spokojené jako před Vaším odjezdem.

Další články

Hmyzí hotel

02.10.2023

Hmyzí hotel

Hmyzí hotel je vhodným ubytováním pro všechen užitečný hmyz jako jsou včely samotářky, kterých u nás žije až 600 druhů, berušky, které požírají škodlivý hmyz, nebo třeba motýli, jejichž larvy také likvidují nezvané hosty. V domečku mohou přečkat zimu a využít ho jako hnízdiště.

Přečíst článek
Jak pečovat o kočku v bytě

28.09.2023

Jak pečovat o kočku v bytě

Přemýšlíte o koupi domácího mazlíčka, ale máte strach, že nebude v bytě spokojený? Kočka vypadá nenáročně, ale také má své potřeby, o kterých dost často páníčci neví. Nestačí koupit pelíšek a doufat, že to je vše, co potřebuje. Pro správný vývoj a spokojenost je třeba kočičce věnovat speciální péči.

Přečíst článek
Automatická dvířka, pomocník pro bezpečí vaší drůbeže

25.09.2023

Automatická dvířka, pomocník pro bezpečí vaší drůbeže

Také znáte ve Vašem okolí někoho, kdo zapomněl zavřít slepice, v noci mu do kurníku přišla nezvaná návštěva a ráno na něj čekalo nemilé překvapení? Především v nočních hodinách se kur domácí vystavuje značnému nebezpečí a automatická dvířka jsou skvělým pomocníkem, který Vám může dost zásadně usnadnit chov. Otevírání a zavírání dvířek lze zcela přizpůsobit slepicím a jejich návykům. Respektive vybrat si můžete hned z několika variant.

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.