AKTUÁLNÍ DODACÍ LHŮTA VELKÝCH PRODUKTŮ - LÍHNĚ, KURNÍKY, ŠKUBAČKY, VÝBĚHY, KLECE atd.: 1-2 dny
DODACÍ LHŮTA KRMIVA: 2 DNY
DODACÍ LHŮTA MALÝCH PRODUKTŮ - DOPLŇKY, MINERÁLY atd.: 5-6 dnů

Automatická dvířka, pomocník pro bezpečí vaší drůbeže

Autor: Juraj Korim

25.09.2023

Automatická dvířka, pomocník pro bezpečí vaší drůbeže

Také znáte ve Vašem okolí někoho, kdo zapomněl zavřít slepice, v noci mu do kurníku přišla nezvaná návštěva a ráno na něj čekalo nemilé překvapení? Především v nočních hodinách se kur domácí vystavuje značnému nebezpečí a automatická dvířka jsou skvělým pomocníkem, který Vám může dost zásadně usnadnit chov. Otevírání a zavírání dvířek lze zcela přizpůsobit slepicím a jejich návykům. Respektive vybrat si můžete hned z několika variant.

Otevírání a zavírání na časový spínač

Pokud Vaše slepičky pouštíte a zavíráte v určitou dobu, využijte možnost otevírání / zavírání dvířek v konkrétní čas. Nastavení je velmi jednoduché, na motorku pouze nastavíte aktuální čas a poté jen zvolíte, kdy se mají dvířka otevřít a zavřít.

Otevírání a zavírání na soumrakový spínač

Řídíte slepicím den podle sluníčka? Pro otevírání / zavírání dvířek vyzkoušejte možnost soumrakového spínače. Dvířka se otevřou / zavřou podle venkovního světla a Vy tak nebudete muset řešit brzké ranní vstávání.

Kombinace časového a soumrakového spínače

Jsou Vaše slepice ráno rychlejší než sluníčko, ale večer chodí do kurníku se západem slunce? Pro otevírání / zavíraní dvířek můžete využít kombinaci časového a soumrakového spínače. Je jen na Vás, zda ráno či večer nastavíte otevření dvířek podle času nebo podle slunce.

Varianty automatických dvířek

Máte obydlí pro Vaše slepičky blízko elektrického zdroje a chtěli byste automatická dvířka zapojit do zásuvky? I tohle přání je možné splnit. Vedle klasických variant, která jsou poháněná pomocí běžných baterií, lze vybrat i dvířka do standardní zásuvky. Nemusíte tedy spoléhat na baterie a jejich funkčnost.

Zavírání dvířek pomocí pístů pro fajnšmekry

Nové technologie hýbou světem a ne jinak tomu je i v péči o kur domácí. Novinkou v oblasti automatických dvířek je jejich otevírání / zavírání pomocí pístů na místo lanka. Tato varianta se vyznačuje zejména vyšší spolehlivostí. Technologie otevírání má však ještě jednu zásadní výhodu. Pokud byste rádi sladili designově dvířka s kurníkem, můžete je dokonce v rámci této varianty nahradit vlastními. 

Dvířka s pojistkou proti otevření

Bydlíte u lesa a navštěvují Váš kurník často nezvaní hosti, kteří jsou vynalézavější, než jste čekali a dokáží zvednout již zavřená dvířka? Všechna dvířka zvyšují bezpečnost slepic, ale existuje taktéž varianta automatických dvířek s pojistkou proti otevření. Jakmile je obydlí zcela uzavřené, samozamykací systém zabrání liškám a kunám, aby přišly na návštěvu.

Zkrátka a dobře automatická dvířka do kurníku vám budou skvělým každodenním pomocníkem, který se o Vaše slepice postará nejen při deštivých dnech a prodloužených víkendech, ale především je ochrání před nezvanými hosty, ze kterých by vaše slepičky jistě nadšené nebyly.

Další články

Jak připravit zahradu na jaro?

23.02.2024

Jak připravit zahradu na jaro?

Zima se pomalu chýlí ke konci, stromy se opět zbarvují do zelena, rozkvétají první květiny. Jaro v zahradě dělá divy. A my se můžeme těšit, až se opět pustíme do práce na zahrádce a připravíme ji na novou sezónu. S prací neotálejte, je dobré začít již v průběhu února a března. V tomto článku si odpovíme na otázky, jak se zahrada na jaro připravuje, kdy hnojit zahradu a jaké rostliny sázet již na začátku jara.


Ještě před samotnými pracemi se seznamte s plány, které chcete na zahradě v nové sezóně rozvíjet. Zvažte, co a kde chcete letos pěstovat a jaké prostředky k tomu budete potřebovat (např. hnojiva).
Přečíst článek
Čištění a dezinfekce kurníku

22.02.2024

Čištění a dezinfekce kurníku

Stejně tak jako čistíme náš domov, musíme se postarat i o ten slepiček. Zabráníme tak rozvoji parazitů, kteří by mohli kurník napadnout a taktéž pro slepičky vytvoříme ideální prostředí. Úklid ani dezinfekci nepodceňujte, výsledky se jistě odrazí na snůšce vajec, a hlavně na zdraví slepic.

Přečíst článek
Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

20.02.2024

Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

Užitečná pomůcka nejen pro chovatele kuru domácího. Co o šrotovníku na obilí víme dál? Síla mechanismu vám dokáže nadrtit i kukuřici, po které se v kurníku ihned zapráší. Vydejte se s námi na toulku šrotovníky na kukuřici a obilí a objevte všechny jejich přednosti v novém článku.

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.