SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

Autor: Juraj Korim

20.02.2024

Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

Užitečná pomůcka nejen pro chovatele kuru domácího. Co o šrotovníku na obilí víme dál? Síla mechanismu vám dokáže nadrtit i kukuřici, po které se v kurníku ihned zapráší. Vydejte se s námi na toulku šrotovníky na kukuřici a obilí a objevte všechny jejich přednosti v novém článku.

K čemu slouží šrotovník na obilí

Pěstujete si vlastní plodiny? Máte vyhráno! Nákupem elektrického mlýnku na obilí si umožníte vlastní zpracování obilí či kukuřice a ušetříte za drahé směsi. Nemusíte si ani dělat starosti s původem sklizně. Krmivo smícháte dle vlastních potřeb, přičemž můžete nalézt optimální kombinaci pochutin, jenž vyhovují vašim zvířatům. Domácky vyrobená potrava neobsahuje konzervanty ani nadbytečný cukr a dá se obecně považovat za bohatší na živiny.

A proč by se vůbec mělo uvažovat nad mělněním potravy? Rozdrcené obiloviny a luštěniny se hospodářským zvířatům daleko lépe zpracovávají v trávicím systému. Slepicím dokonce hrozí poškození traktu, u drůbeže je proto mletí obilí a dalšího krmiva nezbytné.

U obilí přínosy šrotovníku nekončí

Stroj na šrotování obilí využijete nejen pro drcení pšenice či žita, ale i zmíněné kukuřice, rýže, prosa nebo fazolí a hrachu. Pozor, všestrannou mašinku lze použít i na zpracování bylin při výrobě domácích čajů a na šrotování sladu. Vezmete-li v potaz veškerou funkčnost zařízení, zřídka kdy se stane, že by proleželo měsíce v koutě.

Za nesporné výhody šrotovníku na obilí dále považujeme nenáročnou údržbu, u které není nutné využívat chemické prostředky. Prostorný barel může v případě nouze posloužit i k uskladnění potravy.

Domácí mouka

Eso v rukávu. Kladívkový šrotovník na mouku umožní výrobu vlastní mouky, a to hladké, polohrubé i hrubé. Domácí bio mouka nalezne uplatnění v kuchyni i rodinné pekárně. Ověřený původ mouky a perfertní složení uklidní kdejakého milovníka zdravé výživy

Jak vybrat šrotovník na obilí

Výkon je velice podstatným hlediskem, které byste měli zohlednit při samotném nákupu šrotovníku na obilí. Výkonnější zařízení dokáže rychleji zpracovat suroviny, přičemž efektivitu mlýnku ovlivňuje síla motoru, ale i hrubost mlecího síta. Šrotovníky standardně disponují čtyřmi typy sít s různými stupni hrubosti. Mletí můžete připodobnit strouhání sýra - na hrubé části struhadla ohoblujete sýr rychleji než na té jemnější.

Pomineme-li výkon motoru, může být dalším kritériem pro zvolení mlýnku na obilí velikost zásobníku na surovinu. Zakoupit můžete modely s 16, 20, 25, 50 nebo 60litrovým úložištěm.


Stále váháte?

Investice do kvalitního šrotovníku na obilí s sebou přinese “dlouholeté ovoce”. Důkladnou údržbou můžete napomoci k perfektní kondici stroje i po několika letech provozu. Jaké jsou tedy stěžejní výhody šrotovníku na obilí? Suma sumarum, úspora nákladů za průmyslové krmivo, kvalitní potrava pro vaše hospodářská zvířata a alternativa pro úschovu drtiny. Za nás jasná volba!

Další články

Kolik prostoru potřebují slepice?

11.04.2024

Kolik prostoru potřebují slepice?

Plánujete pořízení slepic, ale nevíte, zda máte dostatek prostoru? Kolik místa vlastně slípky potřebují a jak jim zařídit ideální domov? Právě výběh je jedním z klíčových faktorů, který ovlivňuje jejich zdraví a pohodu. Avšak žádné přesné číselné údaje neexistují, každá slepička je jiná a má různé potřeby. Čísla jsou pouze orientační, abyste měli jasnou představu o tom, kolik pomocnic si můžete na Vaší zahradě dovolit.

Přečíst článek
Jak se zbavit krtka a udržet si zdravou zahradu?

10.04.2024

Jak se zbavit krtka a udržet si zdravou zahradu?

Krtci mohou být pro zahradníky značným problémem. Ať už jsou to nevzhledné krtiny nebo ničení kořenů rostlin. Zkrátka dokáží si pohrát s nervy každého z nás. Občas se může zdát, že s nimi není možné bojovat. Existují však metody, jak nad tímto problémem vyzrát, aniž bychom museli sáhnout po radikálních opatřeních. V tomto článku Vám představíme několik způsobů, jak se zbavit krtka a znovu získat kontrolu nad svou zahradou.

Přečíst článek
Jaké rostliny pěstovat ve výběhu pro slepice?

04.04.2024

Jaké rostliny pěstovat ve výběhu pro slepice?

Péče o slepice je rozmanitá. Nejenže zahrnuje kvalitní krmení, ale také vhodné prostředí, ve kterém se mohou volně pohybovat a hledat potravu. Usnadněte slepičkám práci a vypěstujte ve výběhu rostlinky, které jsou prospěšné pro jejich zdraví a také pro různorodost jejich potravy. 


Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.