SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Potřebují mít hlodavci v kleci překážky?
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

28.02.2024

Potřebují mít hlodavci v kleci překážky?

Hlodavci jako jsou křečci, morčata a krysy jsou velmi oblíbení a často pořizovaní domácí mazlíčci. Také to jsou aktivní tvorové, kteří potřebují zábavu a stimulaci pro udržení dobrého zdraví a psychické pohody. Jedním z klíčových prvků pro jejich šťastný, a především zdravý život jsou zábavné předměty v jejich kleci. Ale proč jsou vlastně překážky pro hlodavce tak důležité?


Fyzická aktivita

Křečci mívají sklony k tloustnutí, a proto je potřeba vybavit klec různými překážkami. Například tunely, kolotoče, mosty, schůdky, prolézačky pro hlodavce a další nabízejí malým chlupáčkům možnost cvičení a pohybu. Při průchodu přes různé překážky posilují své svaly a zlepšují svou koordinaci. Pro mnoho hlodavců je důležité, aby měli dostatek prostoru k pohybu. A právě překážky v kleci jim to umožňují.


Mentální stimulace

Tito mazlíčci jsou velmi inteligentní a zvědaví tvorové, kteří potřebují mentální stimulaci stejně jako fyzickou. Hlodavci překážky v kleci berou jako výzvu, kterou musí překonat. To je udržuje čilé a na nějakou chvíli jsou zaměstnaní. Bez takovýchto stimulujících prvků mohou začít trpět nudou a stresovat se.


Emoční pohoda

Pokud zvíře trpí úzkostí či stresem, hračky pro hlodavce mohou míru těchto neblahých pocitů značně zmírnit. Aktivní hra s překážkami může fungovat jako forma terapie, která jim pomáhá relaxovat a odreagovat se. To může být zvláště užitečné v případech, kdy jsou hlodavci znudění, ale také osamělost hlodavce v tomto hraje zásadní roli.


Zábava a podpora přirozeného chování

Překážky v kleci nejsou jen užitečné, ale také zábavné. Hlodavci mají přirozenou potřebu prozkoumávat a hledat nové věci. Překážky je motivují k tomu, aby probádali prostředí a vyvíjeli své schopnosti. Tím se naplňuje jejich přirozené chování a potřeby.


Jak schopnosti rozvíjet?

Pokud chcete s Vaším zvířátkem trénovat agility, je potřeba dodržovat pár pravidel, aby byl výcvik úspěšný. Je třeba zvolit klidné místo, kde nebudete ničím rušeni a mazlíček se bude moci 100% soustředit. Stejně jako u psa, je dobré hlodavce odměňovat. Ať už se jedná o nějakou pochoutku nebo klikr k rozvíjení pozitivní motivace. Věřte, že to zabírá. Pomáhejte mazlíčkovi, aby pokořil překážku, neodcházejte od nedokončeného úkolu. Zároveň se snažte o krátké úseky, hlodavci dlouhou dobu neudrží koncentraci.


Doplňky do klece pro hlodavce jsou nezbytné pro jejich fyzické a psychické zdraví. Poskytují jim příležitost pro cvičení, mentální stimulaci, emoční pohodu a podporují jejich přirozené chování. Je důležité, aby majitelé domácích hlodavců věnovali pozornost tomu, co malí chlupáči potřebují a zařídili tak dostatek překážek a hraček. Tím zajistí šťastný a zdravý život svým mazlíčkům.


Další články

Kolik slepic na jednoho kohouta?

19.06.2024

Kolik slepic na jednoho kohouta?

V chovu drůbeže se často setkáváme s otázkou poměru mezi kohouty a slepicemi. Je to velmi důležitý faktor pro úspěšné a efektivní chování slepiček. Odpověď však není tak jednoznačná. V tomto článku se dozvíte, jaké aspekty ovlivňují přítomnost kohouta a co byste měli zvážit, než ho Vašim holkám domu přivedete. 

Přečíst článek
Jak na výcvik psů

17.06.2024

Jak na výcvik psů

Výcvik psa je klíčovým prvkem pro vytvoření vzájemně respektujícího vztahu mezi Vámi a Vaším čtyřnohým kamarádem. Tento proces vyžaduje velkou míru trpělivosti, porozumění a důslednosti. Ať už jste se rozhodli vycvičit štěňátko nebo staršího psa, je potřeba dodržovat pár důležitých zásad.


Přečíst článek
Jak správně pečovat o psa a na co si dát pozor?

04.06.2024

Jak správně pečovat o psa a na co si dát pozor?

Správná péče o psa nezahrnuje pouze stravu a sem tam nějakou procházku. Skutečná péče zahrnuje mnohem více aspektů, které mohou ovlivnit jeho zdraví a pohodu. Pokud jste novým majitelem nebo hledáte tipy pro zlepšení péče o Vašeho stávajícího čtyřnohého kamaráda, je důležité vědět, na co si dát pozor.


Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.