AKTUÁLNÍ DODACÍ LHŮTA VELKÝCH PRODUKTŮ - LÍHNĚ, KURNÍKY, ŠKUBAČKY, VÝBĚHY, KLECE atd.: 1-2 dny
DODACÍ LHŮTA KRMIVA: 2 DNY
DODACÍ LHŮTA MALÝCH PRODUKTŮ - DOPLŇKY, MINERÁLY atd.: 5-6 dnů

Jak zabavit hravou kočku?

Autor: Luboš Burda

26.01.2024

Jak zabavit hravou kočku?

Občas si říkáme, co bychom dali za to, mít tolik energie jako naše čtyřnohá kočičí společnice. Chovatelé koček nám zajisté dají za pravdu - zabavit hravého tvora po celý den tak, aby v bytě nudou nenapáchala neplechu, bývá fuška. Naštěstí existuje hned celá řada tipů, jak svému zvířecímu miláčkovi zabezpečit celodenní rozptýlení.

Rozdíl mezi kotětem a kočkou

Nechali byste malé dítě doma samotné? I kočičí mláďata vyžadují v útlém věku častější pozornost. Maličká koťata potřebují až do věku 7 měsíců třikrát denně přikrmovat. Z toho důvodu je zapotřebí uzpůsobit své časové možnosti a být kočičce k dispozici.


U dospělé kočky si již s klidem můžete odejít do práce, bez lidského dozoru vydrží i po dobu 12 hodin. Mějte ale na paměti, že zatímco váš den uteče jako voda, kočka stráví celé rozmezí v jednom pokoji.

Tipy na zabavení koček

U pejska je to jasné - časté venčení je nezbytné, a to ráno i večer za každého počasí. S kočkou podobné starosti i díky kočičí toaletě odpadají. Nicméně, kočky milují pohyb na čerstvém vzduchu a čas od času neuděláte chybu, pokud ji vezmete s postrojem a obojkem na procházku.


Škrábadlo pro kočky stojí za zvážení, můžete díky němu snížit riziko poškrábání vaší nové kuchyně a sedací soupravy. Kočičí škrábadlo spojí tři různé činnosti, které míca zbožňuje - škrabání, lezení a odpočívání. Tzv. kočičí stromy do bytových prostor disponují hned několika pelíšky, případně domkem, v němž může společnice trávit dlouhé chvíle.


Patřila Rubikova kostka či s ježek v kleci mezi vaše oblíbené hračky v dospívání? Věřte, že existují podobné hlavolamy i pro domácí mazlíčky. Mezi předměty, které micinu zaručeně zaměstnají, spadají i netradiční interaktivní hračky pro kočky, jako například kolotoč pro kočku.

Ani micka není permanentní asociál

Mezi lidmi panuje přesvědčení, že dospělá kočka nevyžaduje pozornost člověka a svým způsobem si dělá, co chce. Něco pravdy na tom je, bývá totiž zvykem, že se zvířecí společnice objeví v momentě, kdy si zrovna usmyslí touhu po lidském pohlazení. To ovšem neznamená, že nerada tráví čas v lidské společnosti. Hračka pro kočku stále plní pouze doplňkovou roli a nikdy plně nenahradí osobní kontakt, který prohlubuje pouto.

Micka cestovatelka

Jste duší i tělem cestovatelem, ale nechcete svého čtyřnohého miláčka nechávat u svých známých či se dokonce vzdát své vysněné dovolené? Při důkladném plánování se nabízí i varianta vzít mazlíka s sebou, přičemž se vyhnete přemýšlení nad faktem, jak zabavit kočku, když nejste doma. Platí, že byste se měli vyvarovat stresujícím cestám, jenž vynervují nejen vás, ale i zvíře samotné.


Díky přepravnímu boxu či transportní tašce pro kočky můžete bezpečně přemístit chlupatou kamarádku i do zahraničí. Nezapomeňte jí opatřit cestovní lahev s krmítkem, aby během putování nezůstala o hladu a žízni.

Cesta ke spokojenému soužití

Člověk je tvor společenský a kočka bytostí vynalézavou. Má-li micka dostatek příležitostí k uplatnění své hravosti, může mezi oběma zastoupenými vzniknout neodmyslitelná vazba. Pokud tedy zajistíte svému mazlíčkovi dostatek zábavy, můžete se spolehnout, že vám bude přinášet pouze radost do života.

Další články

Jak připravit zahradu na jaro?

23.02.2024

Jak připravit zahradu na jaro?

Zima se pomalu chýlí ke konci, stromy se opět zbarvují do zelena, rozkvétají první květiny. Jaro v zahradě dělá divy. A my se můžeme těšit, až se opět pustíme do práce na zahrádce a připravíme ji na novou sezónu. S prací neotálejte, je dobré začít již v průběhu února a března. V tomto článku si odpovíme na otázky, jak se zahrada na jaro připravuje, kdy hnojit zahradu a jaké rostliny sázet již na začátku jara.


Ještě před samotnými pracemi se seznamte s plány, které chcete na zahradě v nové sezóně rozvíjet. Zvažte, co a kde chcete letos pěstovat a jaké prostředky k tomu budete potřebovat (např. hnojiva).
Přečíst článek
Čištění a dezinfekce kurníku

22.02.2024

Čištění a dezinfekce kurníku

Stejně tak jako čistíme náš domov, musíme se postarat i o ten slepiček. Zabráníme tak rozvoji parazitů, kteří by mohli kurník napadnout a taktéž pro slepičky vytvoříme ideální prostředí. Úklid ani dezinfekci nepodceňujte, výsledky se jistě odrazí na snůšce vajec, a hlavně na zdraví slepic.

Přečíst článek
Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

20.02.2024

Šrotovník na obilí - k čemu slouží a proč je dobré ho mít

Užitečná pomůcka nejen pro chovatele kuru domácího. Co o šrotovníku na obilí víme dál? Síla mechanismu vám dokáže nadrtit i kukuřici, po které se v kurníku ihned zapráší. Vydejte se s námi na toulku šrotovníky na kukuřici a obilí a objevte všechny jejich přednosti v novém článku.

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.