SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Jak vybrat automatická dvířka do kurníku
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

24.06.2024

Jak vybrat automatická dvířka do kurníku

Automatická dvířka do kurníku jsou skvělým způsobem, jak si usnadnit péči o Vaše slepice a zároveň zlepšit zabezpečení jejich domova. Na trhu je ovšem spousta možností, a tak může být správný výběr oříškem. Pokud jste se tedy rozhodli pořídit elektrická dvířka a nevíte, která vybrat, čtěte dál 

Mechanismus otevírání

Automatické zavírání kurníku je řízeno buď podle časového spínače, nebo podle soumrakového spínače. U časovače pouze nastavíte přesné časy, dle kterých se dvířka řídí. Světelný senzor pracuje se změnami v osvětlení. U některých dvířek lze zvolit také kombinaci, tudíž je na Vás, jak svá dvířka nastavíte. Ráno se automatické otevírání kurníku může řídit světlem, večer se může zavřít přesným časem.  

Pohon

Pohon automatických dvířek lze vybírat ze tří možností – bateriový, solární a ze sítě. Pokud kurník není napojen na elektrickou síť a je umístěn v oblastech s omezeným slunečním svitem, je nejlepší možností napájení pomocí baterií. Životnost baterií bývá až jeden rok. Dvířka kurníku mohou být také poháněna elektrickou energií ze solárního panelu. Ten je vhodné namířit na jižní stranu. Díky akumulátoru, kterému pro nabití stačí 4 hodiny slunečního svitu, vydrží přístroj fungovat až 4 dny. Solární panel lze dokoupit také zvlášť. Pokud je v kurníku přístup k elektrické síti, můžete vybrat dvířka s napájením ze sítě 

Velikost

Zvážit byste měli také velikost kurníku nebo husníku. Automatická dvířka jsou k dispozici v různých velikostech, a tak je důležité zvolit taková, která budou odpovídat rozměrům obydlí, a především chované drůbeži. Menší dvířka pořiďte pro slepičky, větší pro husy nebo kachny, které potřebují více místa. Domek možná bude potřebovat lehké úpravy, aby se dvířka dala nainstalovat. Jsou totiž v univerzální velikosti.  

Bezpečnostní funkce

Důležitým hlediskem je bezpečnost. Vybírejte automatická dvířka kurníku s bezpečnostními funkcemi, jako je snadný přístup k vypnutí a nouzové otevření v případě poruchy. Některá dvířka mají také snímače, které detekují přítomnost drůbeže a zabrání zavření dvířek, dokud nejsou všechny slepice uvnitř kurníku. Nemusíte tak mít strach, že by slepičky mohly být jakkoli zraněny. Pořídit můžete také bezpečnostní dvířka s pojistkou, která mají samouzamykací mechanismus. Pokud tedy chcete zařídit bezpečný domov, kurník pro slepice s bezpečnostními dvířky je to pravé. Predátoři už nikdy dvířka sami nezvednou.  


V našem sortimentu naleznete nejen kompletní systémy včetně bezpečnostních dvířek, ale také samotná dvířka, krabičku s elektronikou či solární panel 


Pokud chcete domov pro slepice proměnit v moderní kurník, neváhejte a pusťte se do této inovace. Vám odpadnou zbytečné starosti, jako je ranní vstávání, a slepičky budou mít zajištěno bezpečné útočiště, kam se žádná škodná nedostane. Tak co? Která dvířka pro slepice zvolíte? 

Další články

Kolik vajec snese slepice za rok?

22.07.2024

Kolik vajec snese slepice za rok?

Vajíčka jsou nedílnou součástí našich jídelníčků. Není tak divu, že jsou slepičky jedním z nejčastěji chovaných druhů domácích zvířat. Dokážete si ovšem představit, jak takové vejce vzniká a co všechno to obnáší? Jak probíhá snůška u slepic a kolik takových vajíček nám je za rok schopna dát se dozvíte níže. Pokud Vás vývoj kuřete ve vejci neláká, lze slepice chovat i bez kohouta, nicméně kohout zaobírá velmi důležitou ochranářskou a oplozovací funkci. 

Přečíst článek
Co v sobě skrývá křepelčí vejce?

18.07.2024

Co v sobě skrývá křepelčí vejce?

Víte, co se skrývá pod malou skořápkou s jemnými skvrnami? Malý zázrak. Křepelčí vajíčka jsou sice na pohled menších rozměrů, za to ale obsahují vajíčka vitamíny a plno výživy. Navíc si své místo, díky jejich výborné chuti, vybojovala dokonce i ve světové gastronomii a kultuře.

Přečíst článek
Jak funguje fotopast?

15.07.2024

Jak funguje fotopast?

Nejprve si musíme vysvětlit co je to fotopast. Je to vlastně zařízení, které je navrženo k automatickému pořizování fotografií nebo krátkých videí a to i za extrémních podmínek. Své využití si obvykle nachází v přírodě. Používá se především pro sledování divoké zvěře, ale využití si může najít i na chatě nebo zahradě pro bezpečnostní účely. 

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.