SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Jak se zbavit myší v domě?
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

30.04.2024

Jak se zbavit myší v domě?

Myši v domě dokážou pěkně potrápit. Nejen že jsou rychlé, ale také mazané. Neplatí na ně tedy jen tak něco. Pokud jste zaznamenali jejich přítomnost, je důležité jednat rychle, abyste zabránili šíření a dalším nepříjemnostem. Pojďte se s námi podívat na to, jak vypudit myš z domu. 

Jak poznat, že mám doma myš?

Věřte nám, že jejich přítomnosti si rozhodně všimnete. V momentě, kdy začnete po domě nacházet okousané jídlo, dráty a trus, je to téměř jisté. Postupně uslyšíte také jejich pískání, škrabání a samotný pohyb.

Uzavření přístupů

Nejprve je důležité zabránit dalšímu vniknutí myší do domu. Zkontrolujte i ty nejmenší prasklinky na stěnách, díry a otvory kolem dveří a oken. Následně znemožněte další přístup tak, že otvory uzavřete vhodným materiálem, jako je beton, tmel nebo sádra.

Čistota je základ

Myši přitahují potraviny, odpadky, nepořádek, proto udržujte dům čistý. Potraviny nenechávejte otevřené, nejlépe je skladujte v uzavíratelných nádobách, uklízejte i drobečky a zbytky jídel, které by mohly být lákadlem.

Přírodní odpuzovače

A co nesnášejí myši? Vyzkoušet můžete mnoho babských rad na domácí past na myši. Ty cílí především na jejich čich. Zkuste rozmístit po domě heřmánek, česnek nebo listí ořešáku. Dále je například známý svým odpuzujícím účinkem mátový olej. Stačí v něm namočit bavlněnou látku a umístit ji do oblastí, kde myši často pobývají.

Spolehnout se můžete také na přirozené dravce. Nejjednodušší je pořídit domů kočku, pro kterou je lov myší přirozený. A navíc už jen samotný pach našich domácích mazlíčků funguje jako odpuzovač. Na myši dále vyzraje poštolka, káně nebo sova.

Ultrazvukový plašič myší

Stejně jako na kuny, i na myši platí ultrazvukové signály, které jsou pro hlodavce velmi nepříjemné. Ultrazvukový plašič dokáže měnit frekvence, tudíž nehrozí, že by si po čase na tento zvuk hlodavec zvykl. Pro lidské ucho je tento přístroj zcela bezpečný.

Pastičky na myši

Pasti jsou klasickým řešením. Jedná se o účinnou a bezpečnou metodu pro odchyt myší. Existují různé typy, včetně těch klasických, elektronických nebo domečkových. A co do pasti na myši? Klíčem k úspěchu je samozřejmě vhodná návnada na myši. Vyzkoušet můžete kousek sýra, oříšky, chléb nebo jiné pečivo, sušenky či slaninu. Dříve se hojně využívaly také lepící pasti na myši. Ty ovšem byly pro jejich drastičnost zakázány. Lepící past na myši totiž usmrcovala obzvlášť trýznivým způsobem a často se do jejích spár dostala i jiná zvířata.

Profesionální pomoc

V případě neúspěšných pokusů o likvidaci nebo silného přemnožení myší zvažte pomoc profesionálů. Tito odborníci mají dostatek znalostí a speciálních metod, které Vám poskytnou efektivní řešení.

Dlouhodobá prevence proti myším

Po úspěšném odstranění myší je důležité přijmout opatření k dlouhodobé prevenci. Pravidelně kontrolujte domov, zda se tam neusídlila další myška, udržujte čistotu a pořádek, abyste minimalizovali riziko návratu.

Myši v domě jsou nepříjemným problémem, se kterým můžete bojovat velice dlouho. Jsou totiž vychytralé, a tak některé nástrahy nemusí fungovat. Vyzkoušejte proto více možností a věřte, že se u Vás myš dlouho neohřeje. 

Další články

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

16.05.2024

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

Hmyz a nejčastěji mouchy ve stáji mohou být pro hospodáře a jejich zvířata velkým nepřítelem. Pokud nezačnete proti hmyzu účinně bojovat, hrozí zdravotní problémy, například šíření nebezpečných chorob a ekonomické ztráty. Přestože se hmyzu nadobro nikdy nezbavíte, existuje řada způsobů, jak tento problém úspěšně eliminovat a zamezit tak přemnožení. Zde je několik užitečných tipů, jak na hmyz ve stáji. 

Přečíst článek
Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

15.05.2024

Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

Bohužel, jako každé zvíře, jsou i slepičky náchylné k různým nemocem. Nemocné slepice většinou poznáte snadno. Mezi nejčastější příznaky nemocí slepic se řadí únava, apatie, nechuť k jídlu a snížená snáška vajec. Ve většině případů následuje náhlé úmrtí slepice. Podívejte se s námi na slepice a jejich nemoci, které se nejčastěji vyskytují, a jak jim účinně předcházet.

Přečíst článek
Co nesmí jíst kočka?

14.05.2024

Co nesmí jíst kočka?

Jako majitelé koček poskytujeme našim chlupáčům tu nejlepší péči. Občas jim možná chceme dopřát až tak moc, že jim tím spíše ublížíme. Ne všechno, co chutná nám, je totiž vhodné i pro naše kočičí přátele. Některé potraviny a látky jsou pro kočky nevhodné, nebo dokonce toxické. Co je jedovaté pro kočky?

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.