SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Jak na zdravou srst u psa
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

29.04.2024

Jak na zdravou srst u psa

Psí srst nezastává pouze estetickou funkci, ale je to odraz celkového zdraví a pohody. Pokud chcete, aby srst Vašeho pejska byla zdravá a lesklá, musíte se o ni řádně starat. To nezahrnuje pouze kartáčování, ale především výživnou stravu. Přeci jen vše, co pejsek sní, se ihned odráží na jeho kůži a kožíšku. Správnou péčí předejdete onemocnění kůže a  vypadávání srsti u psa. Chlupáč pak bude jak ze žurnálu.

Vyvážená strava

Správná výživa je základem každé zdravé srsti. Proto dohlížejte na to, aby pejsek dostával kvalitní krmivo, bohaté na proteiny, omega-3 mastné kyseliny a další živiny, které pomáhají udržovat srst zdravou a lesklou. Při výběru krmiva sledujte složení, vyvarujte se obsahu umělých barviv a dochucovadel. Naopak uvítejne zdraví prospěšné látky a vitamíny pro psa. Jestli si nejste jistí, jaké krmivo je pro Vašeho psa nejlepší, poraďte se se svým veterinářem. Pokud chcete pejskovi dopřát co nejvíce živin, vstupují do hry doplňky stravy pro psy a vitamíny pro psy na srst. Velice často se využívá lososový olej, který je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin. Ty přispívají k lesklé srsti a zdravé kůži.

Pravidelná hygiena

Zdravý pes a jeho srst je také odrazem správné hygieny. Pravidelná koupel je důležitá pro odstranění nečistot a odumřelých kožních buněk. Ale pozor, příliš časté koupání ze srsti odstraňuje přírodní oleje, což vede k suchosti a lámavosti. Proto se doporučuje pejska koupat pouze 1-2x ročně, dle potřeby. Před mytím ho pořádně vykartáčujte, aby se šampon dostal až na kůži. Využívejte výhradně produkty určené pro psy. Šampony určené lidem by mohly způsobit svědění kůže u psa.

Kartáčování

Pravidelným kartáčováním přispějete k odstranění starých a odumřelých chlupů, zároveň snížíte tvorbu kožního mazu a stimulujete cirkulaci krve. Frekvence kartáčování závisí na délce srsti a typu psa. Obecně by mělo být prováděno i několikrát týdně, u dlouhé srsti denně, především pokud zaregistrujete nadměrné línání u psa. A jak česat psa? V tom nehledejte nic složitého. Pořiďte kartáč či hřeben, který bude vyhovovat pejskovi a délce jeho srsti a jednoduše od hlavy směrem k ocasu zbavujte odumřelých chlupů.

Pozor na parazity!

Paraziti v psí srsti dokáží způsobit pěknou neplechu. Nejčastěji se v kožíšku usadí blechy, klíšťata nebo všenky. Ty způsobují svědění, poškozují srst a způsobit mohou také kožní infekce. Pravidelnou kontrolou a preventivními opatřeními, jako jsou antiparazitní obojky, pipety nebo spreje, můžete úspěšně předcházet těmto nepříjemným problémům.

Návštěvy u veterináře

Pravidelné návštěvy veterináře jsou důležité pro včasné odhalení nemocí. Pokud se vyskytne kožní choroba u psa, je důležité co nejrychleji reagovat a zahájit léčbu. Veterinář Vám dále může poskytnout doporučení ohledně péče o srst Vašeho pejska.

Zdravá srst je ukazatelem celkového zdraví Vašeho psa. Pravidelná péče, vyvážená strava, doplňky pro psy a pozornost mohou zajistit, že Váš pejsek bude mít krásnou, lesklou a zdravou srst. V případě změny stavu srsti, konzultujte včas problémy s veterinářem.

Další články

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

16.05.2024

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

Hmyz a nejčastěji mouchy ve stáji mohou být pro hospodáře a jejich zvířata velkým nepřítelem. Pokud nezačnete proti hmyzu účinně bojovat, hrozí zdravotní problémy, například šíření nebezpečných chorob a ekonomické ztráty. Přestože se hmyzu nadobro nikdy nezbavíte, existuje řada způsobů, jak tento problém úspěšně eliminovat a zamezit tak přemnožení. Zde je několik užitečných tipů, jak na hmyz ve stáji. 

Přečíst článek
Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

15.05.2024

Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

Bohužel, jako každé zvíře, jsou i slepičky náchylné k různým nemocem. Nemocné slepice většinou poznáte snadno. Mezi nejčastější příznaky nemocí slepic se řadí únava, apatie, nechuť k jídlu a snížená snáška vajec. Ve většině případů následuje náhlé úmrtí slepice. Podívejte se s námi na slepice a jejich nemoci, které se nejčastěji vyskytují, a jak jim účinně předcházet.

Přečíst článek
Co nesmí jíst kočka?

14.05.2024

Co nesmí jíst kočka?

Jako majitelé koček poskytujeme našim chlupáčům tu nejlepší péči. Občas jim možná chceme dopřát až tak moc, že jim tím spíše ublížíme. Ne všechno, co chutná nám, je totiž vhodné i pro naše kočičí přátele. Některé potraviny a látky jsou pro kočky nevhodné, nebo dokonce toxické. Co je jedovaté pro kočky?

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.